300gvers fruitblauwe bessen, aardbeien en frambozen
1pakBastogne koekjes
1blikgecondenseerde melk
250gGriekse yoghurt
10gelatineblaadjes
75groomboter
2dlslagroom
150gsuiker
Instructies
Breek de Bastogne koekjes in stukjes en maal ze fijn in de mixer. Heb je geen mixer, doe de koekjes dan in een afgesloten plastic zak en sla ze met een deegroller of hamer fijn tot ze helemaal gekruimeld zijn.
Smelt de boter in een pannetje.
Meng de koekkruimels en de gesmolten boter goed in een kom met een spatel of lepel.
Leg een vel bakpapier op de bodem van de hartvormige bakvorm en sluit de vorm.
Verdeel het koekmengsel over de bodem en druk het met een spatel of de achterkant van een lepel goed glad aan.
Zet de bodem in de koelkast.
Zet een pan op het vuur en voeg de suiker en het fruit toe. Houd een deel van het fruit apart om de taart mee te decoreren.
Blijf roeren tot je een dikke saus hebt; dit duurt een paar minuten. Zodra het begint te koken is het goed.
Haal de pan van het vuur en zet de saus apart.
Meng in een kom de gecondenseerde melk met de yoghurt.
Klop de slagroom stijf, voeg toe aan het mengsel en roer alles goed door.
Leg de gelatineblaadjes één voor één in een schaaltje met koud water en laat ze een paar minuten weken.
Breng in een klein pannetje een beetje water aan de kook en zet het vuur uit.
Knijp de gelatine uit, leg de blaadjes één voor één in het warme water en roer tot de gelatine helemaal is opgelost.
Voeg de opgeloste gelatine toe aan het mengsel en roer alles goed door elkaar.
Giet het mengsel in de bakvorm, bovenop de koekbodem.
Laat de taart minimaal 2 uur opstijven in de koelkast.
Schep vlak voor het serveren de vruchtensaus over de taart. Haal de saus eventueel eerst door een zeef.
Decoreer de taart met het overgebleven fruit.
Notities
Benodigdheden: zeef, hartvormige bakvorm, bakpapier en eventueel een mixer. De taart is nog lekkerder als je hem een dag van tevoren maakt.