Leestijd 2 minBijgewerkt 13 oktober 2026
Dit Maizena toetje is in 10 minuten klaar het is een oud recept van mijn oma Papas de Maizena. Is echt heel makkelijk en snel om te maken en je kunt alle kanten op met dit toetje. Het recept dat ik hier deel voor jullie is het basisrecept van het Maizena toetje.
Bij dit toetje/ dessert kun je heel veel lekkere dingen erbij doen, zoals: karamel saus er bovenop, slagroom ook bovenop, gekruimelde koekjes onder in de schaal, chocoladesaus er bovenop, voeg op het laatst vers fruit toe enz., enz. Ongelooflijk op hoeveel manieren je dit maizena toetje kan serveren.



Ideaal toetje voor de kinderen met Sinterklaas, met pepernoten erbij, voor Kerst of gewoon door de weeks als je zin hebt in iets lekkers, vooral als je veel slagroom er bovenop doet… hihihi… Lekker! Ik hoop dat ik jullie een beetje geholpen heb, om een idee te krijgen hoe makkelijk het is om een toetje te maken zonder uren in de keuken te staan.
Dit Maizena toetje is klaar in ongeveer 10 minuten. Je kunt dit toetje warm of koud serveren, maar warm is dit toetje op z,n lekkerst.


Maizenatoetje (papas de maizena)
Oma's Portugese maizenapudding met citroen en kaneel, in 10 minuten klaar. Op z'n lekkerst nog warm.
Servings: 8 schaaltjes
Calories: 170kcal
Ingrediënten
- 1 l melk
- 7 el maizena
- 5 el suiker
- 2 eidooiers
- 3 citroenschillen
- kaneel om te bestrooien
Instructies
- Meng de maizena en suiker in een pan.
- Voeg een scheutje melk toe om het op te lossen.
- Voeg de rest van de melk en de citroenschillen toe.
- Zet de pan op het vuur en roer tot het mengsel iets dikker wordt.
- Klop de eidooiers los en voeg ze toe aan het maizenamengsel. Blijf onafgebroken roeren.
- Zet het vuur uit zodra het mengsel dik is en kookt.
- Verwijder de citroenschillen.
- Verdeel het mengsel over de schaaltjes.
- Bestrooi met kaneel.
Notities
Warm is ook heel lekker met een beetje warme chocoladesaus. Variëer met karamelsaus, slagroom, verkruimelde koekjes of vers fruit.




Meer lezen? Bekijk alle artikelen in Desserts.


