Leestijd 2 minBijgewerkt 13 oktober 2026
Bladerdeeg molens: Met bladerdeeg kun je heel veel lekkere dingen maken, net als deze schattige bladerdeeg molens. Zijn super lekker en nog eens heel makkelijk om te maken. Bladerdeeg molens zijn leuk voor een traktatie maar voor een feest of zomaar bij de koffie, thee of sap smaakt het ook heel lekker. Tip: steek er een saté prikker in en hebt je een super leuke traktatie.
Deze bladerdeeg molens zijn knapperig aan de buitenkant maar ook heel luchtig aan de binnenkant. Je kunt ze zoet of hartig serveren. Deze bladerdeeg molens kun je met verschillende sausen / crème,s maken. Wij hebben Nutella gebruikt, maar je kunt jam, chocoladepasta, speculoospasta, kazen enz gebruiken. Als je bij elke bladerdeeg molen, een saté prikker steekt, heb je een leuke maar heerlijke windmolen.
Gebruik je inspiratie om deze bladerdeeg molens nog mooier en lekkerder te maken, en dat kan als je ze versierd met glazuur of chocolade. Voor een traktatie is het ook heel leuk om ze te versieren met een label waar de naam en leeftijd van de jarige op komt te staan.


Bladerdeegmolens met Nutella
Knapperige molentjes van bladerdeeg met een hartje van Nutella en een suikerkorstje. Leuk als traktatie of bij de koffie.
Servings: 10 stuks
Calories: 190kcal
Ingrediënten
- 10 plakjes bladerdeeg 1 diepvriesverpakking
- Nutella
- suiker
Instructies
- Verwarm de oven voor op 215 °C.
- Bestrooi het bakpapier met suiker en leg de plakjes bladerdeeg erop.
- Snijd met een mes voorzichtig vanuit elke hoek een inkeping richting het midden van elk vierkant.
- Schep met een lepel een beetje Nutella op het midden van elk plakje.
- Vouw van elke hoek één puntje naar het midden en druk het daar vast; herhaal voor alle 4 de hoeken.
- Bestrooi het bladerdeeg met suiker en besprenkel met een beetje water.
- Bak de molens ongeveer 15 minuten, tot ze mooi op kleur zijn.
- Laat ze 5 tot 10 minuten afkoelen op een rooster.
- Versier de molens naar wens of serveer ze zo.
Notities
Benodigd: 3 vellen bakpapier. In plaats van Nutella kun je ook jam, speculoospasta of kaas gebruiken. Steek er een satéprikker in voor een leuke windmolentraktatie.


Smakelijk eten!
Meer lezen? Bekijk alle artikelen in Bladerdeeg.




Weer een leuk recept. Ga ik een volgende brunch maken.
Auteur
Dankjewel Ingrid ☻ leuk om te horen dat jij dit recept lekker vind. Alvast een fijne 2de Paasdag. Liefs Elsa x
Wat een leuk en creatief idee! Ik vind alles met bladerdeeg lekker dus dit receptje ga ik zeker even onthouden.
Dankjewel Rowan voor jou reactie, ja altijd heel hartig he!!!