Leestijd 1 minBijgewerkt 13 oktober 2026
Zelf knoflooksaus maken is het lekkerste wat er is. Als je zelf knoflooksaus maakt is de smaak heel fris en die frisse smaak krijg je nooit als het niet vers is. Er zijn 1000 recepten om knoflooksaus te maken maar deze is net iets anders. Deze saus bevat niet alleen gewone knoflook maar ook zwarte knoflook, en dat maakt deze knoflooksaus nog lekkerder… tenminste dat vind ik en hier thuis ook.
Knoflooksaus maken is eigenlijk heel makkelijk vooral als je Griekse yoghurt gebruikt, dan kan er bijna niks misgaan. Wil je de saus toch iets pittiger maken dan kun je er één of twee druppels tabasco aan toevoegen.

Deze heerlijke knoflooksaus kun je serveren bij de steengrill, gourmet, burrito’s, nacho’s, shoarma vlees, vis gerecht en zelfs op brood met lekkere sla en vleesbeleg. Ook bij groenten is deze saus heel lekker, zoals bij ons recept van de Broccoli fritters of de Peixinhos da horta.

Knoflooksaus met zwarte knoflook
Frisse zelfgemaakte knoflooksaus van Griekse yoghurt met verse én zwarte knoflook. Lekker bij gourmet, shoarma, vis of groenten.
Servings: 2 pers.
Calories: 60kcal
Ingrediënten
- 1 mespuntje nootmuskaat
- 2 koffielepels knoflook gehakt
- 3 el Griekse yoghurt
- 1 teentje zwarte knoflook
- 6 korrels peper
- zout
Instructies
- Maal de peperkorrels in een vijzel, of gebruik gemalen peper.
- Meng in een schaaltje de Griekse yoghurt met de gemalen peper.
- Voeg de knoflook (fijngehakt en een beetje gestampt), de nootmuskaat en de zwarte knoflook toe.
- Meng alles goed.
- Breng op smaak met zout.
Notities
Maak de saus pittiger met een of twee druppels tabasco.



Meer lezen? Bekijk alle artikelen in easy recept.


